Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

Teklif ya da bilgi alın

  Arama Motoru Optimizasyonu ya da kısaca SEO (Search Engine Optimization), web sitelerinizin arama motorlarında yapılan aramalar sonucunda üst sıralarda çıkmasını sağlamak için yapılan bir optimizasyon işlemidir. Bu işlemin arka planında, web sitenizin arama motoru robotları tarafından görünebilir hale getirilmesi ve kullanıcıların arama sonuçları ile alakalı bir web siteniz olup olmadığını çözme işlemi yatmaktadır. Bir web sitesinin varlığı; ziyaretçiler tarafından fark edilmesi, tıklanması ve kullanıcı trafiğinin sağlanarak sitenizin arama sonuçlarında üst sıralarda yer alması ile onaylanır. Bu sebeple kullanıcı ve arama motoru algoritmaları arasında kalan web sitelerinizin arama sonuçlarında çıkabilmesi ve değer kaybetmemesi için gereken bu çözümler, gerekli yöntemlerin en başında yer alır.

  SEO Hizmeti Nasıl Yapılır?

  SEO hizmeti, arama motorları için yapılan bir optimize etme işlemi olduğu için yine arama motorlarının tanıdığı ve web sitelerinin arama sıralamalarını yaparken sizin sitenizi de öne çıkarmalarını sağlayacak yöntemler aracılığıyla gerçekleştirilir. Burada unutulmaması gereken kural ise, Arama Motoru Optimizasyonu işlemin ilgiden beslendiği ve devamlı güncellenmesi gerektiği gerçeğidir. Böylece web siteniz, buna uygun bir şekilde sürekli güncellendiği ve geliştirildiği için arama motoru algoritmaları tarafından da unutulmayacak, hatta gittikçe sitenizin sonuçlarda daha üst sıralarda çıkarılması sağlanacaktır.

  Web sitelerinizin ön planda olması için yapılan çalışmalar Site içi SEO ve Site dışı SEO olarak temellendirilmektedir. Bunlar siteniz içinde geliştirilen optimize çalışmaları ve siteniz dışındaki yardımcı kaynakların kendi sitenize ziyaretçi çekmesi amacıyla kullanılmasını oluşturur. Bu iki tür de web sitelerinin trafiğini arttırma açısından oldukça etkili yöntemleri içermektedir.

  Site içi SEO Çalışması

  Site içi SEO çalışması olarak ön plana çıkan hizmetler şunları içermektedir:

  • Başlık, açıklama ve içeriklerde doğru anahtar kelimelerin tanımlanması ve kullanılması.
  • Web siteiçeriklerinin özgün, kaliteli ve kullanıcı odaklı geliştirilmesi.
  • URL yapılarının geliştirilmesi.
  • Doğru görsel kullanımı ve görsellerin web sitelerine optimize edilmesi.
  • Sayfa yükleme hızının kullanıcı dostu hale getirilmesi.

  Site dışı SEO Çalışması

  Site dışı SEO Çalışması ise temel olarak şu maddelerden oluşmaktadır:

  • Backlink ile güvenilir ve yetkin sitelerden sitenize link verilmesi.
  • Sosyal medya sitelerinde sitenize yönlendirme sağlayacak içeriklerin oluşturulması.
  • Web sitenize benzer sektöre ait sitelerin tanınması, gerekirse backlink kazanılması veya sitenize dışarıdan gelebilecek linkleri kontrol ederek kabul veya reddinin sağlanması.

  Sonuç olarak web sitenizin internetin uçsuz bucaksız ve devamlı büyüyen dünyasında kaybolup gitmemesi, internetin en yetkili mecrası olan arama motorları tarafından tanınır hale getirilmesi ve değerli görünmesi, arama motoru dostu olmaya ve bunu daima güncel tutmaya bağlıdır. Biz de BCU Digital bünyesi altında sürekli geliştirmeye devam ettiğimiz marka çözümlerine bir yenisini ekleyerek SEO ajansı kimliğini de kazandığımız bu yolda, Google SEO hizmetimizin bu maddeleri ve elbette bu maddelerden yola çıkarak çok daha detaylı ve sürekli geliştirilen bir süreci kapsadığını belirtmek isteriz.

  Hemen Arayın!
  WhatsApp Destek